Czym jest coaching? Jak działa coaching?

Czym jest coaching? Jak działa coaching?

Co się robi podczas coachingu? Czy to coś dla mnie?

Jeśli są to pytania, które Cię zastawiają, to mam kilka odpowiedzi:

W oparciu o twoją obecną sytuację, coach pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów. Pomoże ci zidentyfikować problemy, wyzwania w życiu osobistym lub zawodowym, ustalić cele i zachęcić do podjęcia działań oraz uaktywnić twój pełen potencjał, abyś osiągnęła swoje cele.

Poprzez ukierunkowane pytania i wybrane metody coach pomoże Ci stworzyć nowe perspektywy na temat, który Cię w danej chwili zajmuje.

Twój coach zawsze zaczyna pracę od miejsca, w którym obecnie jesteś – ze wszystkimi problemami i trudnościami z jakimi przyszłaś. Odbiera cię tam gdzie teraz dokładnie jesteś i pomaga ci kształtować przyszłość tak, jak chcesz. Krok po kroku.

Każdy człowiek widzi i interpretuje rzeczywistość przez pryzmat swoich doświadczeń życiowych. Choć często sama nie widzisz rozwiązania swojego problemu, to nie oznacza to, że takowego rozwiązania nie ma.

Dzięki coachingowi zyskach nowe spojrzenie na okoliczności, w których się znajdujesz,  ocenisz je inaczej, poszerzysz perspektywę. W taki sposób znajdziemy rozwiązania doskonale dostosowane do twojej sytuacji.

Narzędzia i rozwiązania, które poznasz podczas coachingu, pomogą Ci nie tylko w tym momencie , ale również w przyszłości.

Coaching to praca zorientowana na rozwiązania.

Jest to praca zorientowana na rozwiązanie, które krok po kroku przybliża Cię do celu.

Znalezienie rozwiązania w pojedynkę jest czasem trudne. Często nie można wychwycić kierunku, jasności, przejrzystości, które by nas poprowadziły do odpowiedzi na pytania:

 • Czego tak naprawdę chcę?
 • Co mnie blokuje?
 • Jak mogę w końcu coś zmienić?

Dokładnie tutaj pomaga ci coach w rozpoznaniu  blokad, byś mogła je przełamać krok po kroku.

Jako coach uważam, że rozwiązanie twojego problemu lub troski jest już głęboko w tobie. Poprzez ukierunkowane pytania i odpowiednie metody wydobędziemy je na powierzchnię.

Co zyskasz dzięki coachingowi?

W zależności od tematu, mogą to być następujące rzeczy: 

 • Otrzymujesz jasność na temat tego, co jest i co powinno być.
 • W końcu dowiesz się, który zawód naprawdę ci odpowiada.
 • Podejmujesz jasne decyzje.
 • Zobaczysz, dokąd zmierza Twoja podróż.
 • Uczynisz swoje życie takim, jak chcesz.
 • Zyskasz pewność siebie.
 • Poprawi się równowaga między pracą a życiem prywatnym.
 • Twoje relacje wejdą na wyższy poziom. 

Na co powinnaś zwrócić uwagę, szukając coacha?

Idealnie jest, gdy coach oferuje wstępną rozmowę, w której możesz sprawdzić, czy nadajesz na tych samych falach. Ważne jest, abyś podczas tej rozmowy, czuła się tak dobrze w relacji z twoim coachem, byś mogła być taką, jaką naprawdę jesteś i mogła mu w pełni zaufać. Ważne jest, abyś się nie powstrzymywała przed powiedzeniem tego co tak naprawdę cię trapi nie udawała kogoś kim nie jesteś. Upewnij się, że możesz powiedzieć to, co cię uciska, co szczerze myślisz, co cię porusza, ponieważ tylko wtedy jest miejsce na znalezienie trwałych rozwiązań, które naprawdę Ci odpowiadają.

Twój coach nie powinien cię oceniać ani sprawiać, że masz wrażenie, że robisz coś złego. 

Jak wygląda coaching u mnie?

Najpierw umawiamy się na spotkanie wstępne. Poświęcamy czas na rozmowę o twojej trosce i sytuacji. Podczas tego spotkania ustalamy twój cel, który chcesz osiągnąć dzięki coachingowi. Pokażę ci, jak możesz ze mną współpracować. Będziesz mogła zadać też pytania dotyczące mnie i coachingu.

Jeśli zdecydujesz się współpracować, będziemy pracować podczas spotkań trwających 60 minut, aby osiągnąć twój cel.

Brzmi dobrze?

Świetnie! Kliknij na przycisk, który znajduje się na dole tego tekstu i wybierz odpowiednią dla siebie datę. Ty decydujesz, czy chcesz mnie spotkać w Wiedniu, czy przez Skype’a, czy przez telefon.

Z niecierpliwością czekam na konsultację z tobą!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart