#45 Dlaczego szukasz aprobaty i uznania? - Dominika Gostek.

#45 Dlaczego szukasz aprobaty i uznania?

Łapiesz się czasami na takich momentach, że właśnie coś zrobiłaś tylko, dlatego że chciałaś zaimponować partnerowi, koleżance, szefowi? 

Mówi się, że szukanie aprobaty i uznania świadczy o niskim poczuciu własnej wartości.
Mówi się, że szukając aprobaty tracisz się swój własny cel z oczu i kontrolę nad własnym życiem.

Ale czy takie sytuacje próby zaimponowania innym nie zdarzają się każdej z nas? Czy można więc wrzucić do worka ludzi z niskim poczuciem własnej wartości?

Moim zdaniem nie.
Potrzeba szacunku i uznania zajmuje zaszczytne czwarte miejsce w piramidzie podstawowych ludzkich potrzeb Maslow. Myślę, że trzeba właśnie o tym pamiętać, że potrzeba uznania i aprobaty to w sumie naszą silną i naturalną potrzebą.

Wszystko zaczyna się jednak komplikować, gdy uzależniamy całe nasze życie i wszystkie decyzje od uznania innych, gdy robimy to, co inni chcą, oczekują, lub gdy robimy TO, co wiemy, że jak zrobimy to otrzymamy ➡️ uznanie i aprobate.

Interesuje Cię ten temat? Zapraszam do najnowszego odcinka podcastu TERAZ TWOJA KOLEJ.

Jeśli czytasz lub słuchasz moje treści zostaw mi tutaj swój komentarz.

ZAPRASZAM!

Jeśli chcesz do mnie napisać ➡️ kontakt@dominikagostek.pl

Podcast możesz subskrybować poprzez:

 • bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
 • Spotify
 • Google Podcast
 • iTunes (iOS i Windows)
 • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie wpisując Teraz Twoja Kolej

Jeśli słuchasz mojego podcastu, daj mi znać, co o nim sadzisz!
Jeśli podobał Ci się ten odcinek, to zostaw komentarz lub podziel się nim z innymi.

2 thoughts on “#45 Dlaczego szukasz aprobaty i uznania?”

 1. Witam idziękuje za ciekawe informacje problem akceptacji siebie i poczucie w pełni swojej wartości jest mi bardzo bliski i borykam się z nim często Jestem z natury perfekcjonistką i mimo że byłam teraz oceniam to z perspektywy czasu mam 68 lat piękna i młoda ciągle szukałam przysłowiowej dziury w całym nie taka sukienka makijaż wpływ na to też miało zachowanie byłego męża bo jak mnie zdołował to sam czuł się lepszy no i wpływ taty mam młodszą siostrę o 9lat więc Ja miałam być ta doskonała kiedys powiedział jak czegoś nie zrobiłam to mąż przyszły dopiero mi pokaże no i pokazał tata zmarł młodo wyszłam szybko za maż śmierć noworodka po 2latach urodziłam syna i wszstko miało być pięknie a pojawił się nowotwór guzek na kości łopatki po urodzeniu zaraz syna pół roku pobyt w szpitalu mimo to wróciłam do ciekawej pracy ale problemy zdrady z byłym mężem rozwód znów wróciła choroba tym razem guzek w kolanie stwierdzono też to samo leczenie i zniszczenie kości doprowadziło po 10 latach do amputacji nogi teraz nie do końca to zaakceptowałam choć ogólne poczucie wartości jako człowieka mam Jestem po szkole psychotronicznej między innymi mam sporą wiedzę na temat rozwoju osobistego dużo przerobiłam ale pozostał kompleks w stosunku do akceptacji siebie jako kobiety i wiara w to że może mnie tez zaakceptować i pokochać wartościowy facet i ciągle szukam potwierdzenia i wpadam na osoby z problemami i raniące mnie ,teraz przerabiam ciekawy kurs z Alberto Villaldzi taki szaman i też troche pożądkuję jeszcze stare sprawy podobno nawet możemy wpłynąc na zmodyfikowanie swoich genów i nie koniecznie żyć tak jak rodzice jeżeli to było złe choroby i jakies inne ich problemy prawie cały życiorys napisałam Pozdrawiam miło mi było Pania poznać brakuje mi pracy uważam że moim powołaniem jest też pomoc innym ale przez te wszystkie przejścia nie pracuje a ponad 10 lat miałam gabinet terapii naturalnej terapie manualne masaże i inne jeżeli moge otrzymać od Pani wsparcie w tej mojej drodze życia i podpowiedż jak jeszcze je ulepszyć będę wdzięczna Pozdrawiam

  1. Witaj Grażyna❤️ Bardzo dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią. To ogromnie odważne. Jesteś wspaniałą kobietą, chciałabym, abyś to wiedziała. Piszesz, że pracujesz nad sobą. Wiesz, z czym masz problem i szukasz pomocy, to piękne i świadome podejście. Niektóre rany goją się szybciej, niektóre potrzebują więcej czasu.

   Wczoraj prowadziłam webinar na temat Wewnętrznych Krytyków, może ta wiedza też Ci się przyda. Mam nadzieję, że tematy, które będę Ci pomocne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart