Podsumowanie roku: 5 pytań zapewniających udany początek nowego roku.

Podsumowanie roku: 5 pytań zapewniających udany początek nowego roku.

Na podstawie 5 pytań, które przygotowałam przeanalizujesz miniony rok, by jak najlepiej przygotować się na nowy rok.

Ten rok zbliża się ku końcowi, a nowy spogląda na nas już za rogiem. Zanim zaczniesz podejmować postanowienia noworoczne, poświęć chwilę, aby spojrzeć wstecz na miniony rok. Twoja osobista ocena roku posłuży ci nie tylko w docenieniu tego, czego doświadczyłaś, poczułaś i pomyślałaś, ale może również pomóc ci zamknąć stary rok i przygotować się psychicznie i emocjonalnie na nowy rok. Spojrzenie wstecz na ten rok może pomóc ci pogodzić się z tym, co było. Może pomóc ci wyciągnąć lekcje z przeszłości i wejść w nowy rok mądrzej i bardziej dojrzałe.

Podsumowanie roku to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie wszystkie wzloty i upadki, przez które przeszłaś, podsumować wszystkie lekcje, których się nauczyłeś i właściwie docenić wszystkie swoje sukcesy i osiągnięcia. Czas jest cenny! On nigdy nie wróci. Jeśli mamy jak najlepiej wykorzystać nasze życie, powinniśmy przyswoić sobie lekcje płynące z jego upływu. Dopóki żyjemy, mamy wspaniałą okazję do rozwoju i uczenia się. Wszystkie nasze doświadczenia, dobre i złe, pozwalają nam stać się lepszymi, mądrzejszymi i silniejszymi wersjami nas samych. Wykorzystajmy ten potencjał.

Na przykład za pomocą poniższych 5 pytań, które odzwierciedlają miniony rok i wprowadzają w nastrój na nowy rok.

1. Co zrobiłam lub doświadczyłam w tym roku, z czego jestem dumna?

Gdy tylko dorośniemy, lata dosłownie mijają i rzadko poświęcamy czas na myślenie o tym, co osiągnęliśmy, czego doświadczyliśmy lub co wdrożyliśmy. Więc pędzimy z roku na rok, zostawiając za sobą grudzień i styczeń, nie doceniając tego, ile w międzyczasie osiągnęliśmy. Ponieważ nawet jeśli już tak wiele zrobiłaś, wciąż jest tak wiele do osiągnięcia. Tak wiele jest spotkań, których dotrzymałaś, tak wiele zadań, egzaminów i celów, które pomyślnie ukończyłaś. Tyle lekcji, których nauczyłaś swoje dzieci, tyle miłości, którą dałaś swojemu partnerowi i tak wiele małych sukcesów, które osiągałaś. Poświęć więc czas na przejrzenie notatek i doceń wszystko, co zrobiłaś i osiągnęłaś w ciągu ostatniego roku.

2. Jakie błędy popełniłam i czego się z nich nauczyłam?

Skupianie się na naszych błędach może być bolesne, ale pomaga nam wzrastać jako ludzie. Szczególnie gdy nasze błędy są świeże, bardzo trudno jest sobie przyznać, że źle się stało. Często też nie jesteśmy w stanie zobaczyć, jakie lekcje kryją się za naszymi błędami. Ale teraz, pod koniec roku, mam nadzieję, że mamy wystarczająco dużo miejsca, aby pomyśleć o wszystkich rzeczach, które nie poszły dobrze. Co włożyłem do piasku? Gdzie popełniłem błąd? Co powinienem był zrobić inaczej? Nie chodzi o oskarżenia, ale o uczenie się na własnych błędach. W tym celu należy się zastanowić: jakiej lekcji się z tego nauczyłem? Jak mogę uniknąć pomyłki w przyszłości? Jak mogę wykorzystać to doświadczenie, aby stać się mądrzejszą i lepszą osobą?

3. Co chciałabym zrobić inaczej w przyszłym roku?

Jasne, w przyszłym roku wszystko powinno być inne. Wtedy wszystkie nasze życzenia powinny w końcu się spełnić. Chcemy być szczuplejsi, piękniejsi, szczęśliwsi, zdrowsi i odnoszący sukcesy. Pragniemy być kochani, podziwiani lub rozpoznawani i chcemy dobrze zarabiać. Ale żadna z tych rzeczy nie przyjdzie sama. Nie przyjdzie tylko dlatego, że ich chcemy. Jeśli chcemy zrobić coś innego, musimy zrobić coś innego. Nie możemy wiecznie uruchamiać tego samego programu i żyć w nadziei, że następnym razem da inny wynik. Więc jeśli w tym roku nie stałaś się znowu szczęśliwsza, zdrowsza, szczuplejsza i piękniejsza, co konkretnie możesz zrobić inaczej w następnym roku, aby to osiągnąć? Co chcesz zrobić inaczej w następnym roku? Może być bardziej cierpliwą wobec swoich dzieci, nauczyć się wspierającej formy komunikacji  lub zadbać o czas dla siebie? Może chciałabyś w końcu ukończyć kurs, o którym marzysz od dawna, zainwestować więcej pieniędzy w marketing, aby rozwinąć swój biznes lub zostać coachem?

4. Na co chcę poświęcić więcej czasu?

Jeśli chodzi o formułowanie postanowień noworocznych, to szybko brzmi, to tak: „Od teraz będę uprawiać sport 3 razy w tygodniu, codziennie uczyć się nowych słówek, poświęcać więcej czasu dla siebie, częściej będę ze spokojem podchodzić do dzieci i codziennie gotować na świeżo”. Takie postanowienia są dla większości ludzi całkowicie nierealne. Bo skąd nagle masz wziąć czas na te wszystkie projekty? Przez większość czasu nie narzekamy, że mamy za dużo czasu, ale za mało. Skąd takie nagłe założenie, że będzie miała w przyszłym roku więcej czasu, niż w zeszłym roku. Dlatego rozsądniej jest od początku jasno powiedzieć, że czas, którego pragniemy, musi zostać w pewien sposób zaoszczędzony. Jak chciałbyś wykrzesać cenny zasób czasu w następnym roku? Kto lub co powinien mieć więcej Twojego czasu, a kto lub co otrzyma od Ciebie trochę mniej? Warto o tym pomyśleć. Przykładowo, jeśli chcesz mieć więcej czasu dla siebie, to musisz ten czas zaoszczędzić gdzie indziej, tj. Pracuj mniej, korzystaj z pomocy w domu, rzadziej oglądaj telewizję lub rzadziej chodź na siłownię.

5. Co jestem gotowa odpuścić?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać, jest: Co jestem gotowa odpuścić? Które projekty, jakie cele już nie są istotne lub po prostu nie przynoszą mi pożytku? Jakiej złości, wstydu, smutku, uprzedzeń i przykrych doświadczeń nie chcę już więcej nosić w sobie? Czego nie chcę zabrać ze sobą w nowy rok? Czy są jakieś przestarzałe przekonania, które ograniczały mnie w przeszłości i czy jestem gotowa, aby je teraz puścić?

Teraz Twoja Kolej! (tutaj możesz pobrać pytania, wydrukować i wypełnić).Zrób podsumowanie i zrzuć z siebie cały balast. Żyć oznacza nieustannie się zmieniać. Widać to w naturze, która nigdy nie stoi w miejscu. Drzewo zrzuca martwe liście, aby wypuścić nowe pędy. Z drugiej strony my, ludzie, trzymamy się naszej przeszłości, ponieważ wydaje się nam ona znajoma i bezpieczna. Ale to też nas powstrzymuje. Pozwala nam pozostać tymi samymi ludźmi, którzy mają te same doświadczenia lub którzy nie radzą sobie już w ciągle zmieniającym się świecie. Dlatego odważ się zrzucić swoje martwe liście. Puść to, co już nie jest dla ciebie dobre, co cię obciąża i sprawia, że ​​jesteś mała, i stwórz przestrzeń dla młodych i świeżych pomysłów.

Życzę Ci spokojnych, relaksujących, odkrywczych i spokojnych dni w Nowym Roku.

P.S Jeśli czytasz moje treści zostaw tutaj swój komentarz. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje tej treści to udostępnij ten wpis.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart