Słowo roku, czyli One Little Word – czym jest i jak je wybrać?

O co w tym chodzi?
Idea One Little Word została zapoczątkowana w 2006 roku przez Ali Edwards. Polega ona na wybraniu jednego małego słowa, które będzie Twoim towarzyszem i drogowskazem na cały rok. Chodzi o bardzo świadomy wybór jednego słowa, które wiąże się z celami, pragnieniami i marzeniami na kolejny etap Twojego życia.

Co daje mi słowo roku?
Moje słowo jest jak gwiazda, pod którą stoi mój rok. Jest to mój osobisty, wyrazisty nagłówek na nadchodzące miesiące, temat na następne 365 dni. Słowo, które kieruje moją uwagę, jest moją myślą przewodnią, drogowskazem, czerwoną nitką. Jest to punkt wyjścia do stworzenia mapy marzeń na nadchodzący rok.
To słowo opisuje moją energię na najbliższe miesiące, bo jest moim osobistym mottem, dachem, pod którym łączy się kolejne 365 dni. Opisuje moją postawę, z jaką stawiam czoła życiu.

Co da Tobie słowo roku?
Samo słowo nie ma jakiejś cudownej mocy. Jeśli jednak powiążesz je ze swoimi wartościami, misją i wizją, to wtedy może być, jak kompas, który będzie wskazywał Ci odpowiedni kierunek przez kolejnych 356 dni. To słowo da Ci siłę i wsparcie kiedy 2022 rok naprawdę się rozkręci i dotrzymanie postanowień i ustalanie priorytetów pomiędzy celami osobistymi i zawodowymi stanie się wyzwaniem. Dlatego chciałabym zachęcić Cię, byś dzisiaj określiła swoje “słowo roku”, które mam nadzieję pomoże Tobie nie stracić koncentracji na tym, co jest dla mnie najważniejsze.

Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak to zrobić. Zanim do tego przejdziesz, pamiętaj poświęć czas na przemyślenie i zapisuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Pozwól swoim myślom i uczuciom biegać swobodnie, bez względu na to, co się pojawi, wszystko jest dozwolone.

1. Przyjrzyj się swoim życiowym wartościom. Jeśli jeszcze tego nie robiłaś, skorzystaj z pomocy wpisu TUTAJ
Jeśli znasz swoje wartości, zastanów się, czy są to nadal dla Ciebie najważniejsze wartości? Czy, to nimi chcesz nadal kierować się podczas życiowych wyborów? Zapisz je.
2. Zastanów się, czego pragniesz najbardziej w 2022 roku?
3. Co to marzenie zmieni w Twoim życiu, gdy już się spełni?
4. Co może pomóc temu, że to wszystko rzeczywiście się wydarzy? Jakiego wsparcia potrzebujesz?
5. Jeśli czujesz, że coś chodzi Ci po głowie, a nie możesz ubrać tego w słowa, zajrzyj do słownika, szukaj synonimów.
6. Zapisz swoje słowo i przyklej w widocznym dla Ciebie miejscu np. na monitorze. Możesz też w programie graficznym zrobić obrazek do powieszenia na ścianie lub rozpakować swoje przybory do malowania i namalować piękny plakat- jak zawsze, wyobraźnia nie ma granic!

Pamiętaj o tym słowie, gdy poczujesz, że idziesz bez celu, kiedy trudno będzie Ci ustalić priorytety lub podjąć decyzje. Twoje słowo pomoże Ci nie stracić koncentracji i doda Ci orientacji, gdy trudno będzie Ci nadążyć za zmienną życia.

Daj mi znać, czy podoba Ci się idea One Little Word i czy zastosujesz ją u siebie? 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart